איך בוחרים בית דפוס?

טיפים עבור בחירת בית דפוס יכולים לעזור ללקוחות במגזר הפרטי והציבורי. לקוחות פרטיים הפונים אל בית דפוס מקצועי מחפשים אחר מחיר זול, שירות אמין וביצועים מהירים. במקביל, ארגונים מעוניינים ליצור ברוב המקרים מערכת יחסים ארוכת טווח עם בית דפוס. מטרות אלו עולות בקנה אחד עם היכולות המקצועיות של בתי דפוס מודרניים ולכן כדאי לדעת כיצד לבחור אותם.

נניח ואתם מחפשים בית דפוס מקצועי ואמין על מנת להדפיס רולאפים לאירוע השקה שמתקרב, בקשו מבית הדפוס דוגמאות מהדפסות שביצעו בעבר, ונסו לעשות זאת עם מספר בתי דפוס המציעים את אותו השירות, כך תהיה מול עיניכם השוואה וויזואלית בה תוכלו להשוות בין הדפוסים השונים ואיכותם, בחירה נכונה מצריכה מעט זמן, אך בסופו של דבר שווה זאת.

השלב הראשון של בחירת בית דפוס מתחיל בהגדרת צרכים ומטרות. לכל בית דפוס ישנה פעולת דפוס אחרת, הן מבחינת הקצאה כספית והן מבחינת משך העבודה. באמצעות הגדרה של צרכים ומטרות ניתן לערוך סינון גס בין נותני שירות בתחום הדפוס. סינון מן הסוג הזה חיוני לצורך התנהלות אמינה מול בית דפוס בכל רחבי הארץ. בשלב השני משתמשים בצרכים ובמטרות על מנת לבדוק קריטריונים נוספים של בתי דפוס.

ניסיון, מקצועיות ולוח זמנים

אחד הטיפים החשובים ביותר הוא להשקיע בהשוואה בין בתי דפוס. את ההשקעה רצוי לערוך על פי הפרמטרים הבאים:

א. ניסיון – בית דפוס מנוסה תמיד יידע כיצד למצוא מענה לבעיות בלתי צפויות. הניסיון הוא פקטור משמעותי בבחירת בית דפוס ואסור לוותר עליו.

ב. מקצועיות – אין סיבה להיבהל כאשר נכנסים לבתי דפוס ורואים את כל המכונות. אפשר לשאול את נציגי בית הדפוס על ההסמכה שלהם, לבדוק אילו מכונות רלוונטיות עבור הפרויקט ולקבל המלצות מלקוחות קודמים. כך נבדקת המקצועיות של בית הדפוס ברמה גבוהה מאוד של אמינות.

ג. לוח זמנים – בית דפוס מחויב ללוח הזמנים בו מעוניין הלקוח. אין מקום לפשרות בנושא הזה וכל עיכוב עלול להסב נזקים בלתי הפיכים.

רוצים לשמוע פרטים נוספים? התייעצו עם נציגי בית דפוס דיזנגוף 10 בע"מ ונשמח לעמוד לרשותכם בכל התלבטות.

דברו איתנו