איך בוחרים נייר הדפסה?

הנייר הוא האלמנט החשוב ביותר בהפקות דפוס. נייר מאפשר להוציא רעיון לפועל ולהמיר עיצובים גרפיים על גבי המחשב להדפסה מעשית. ככל שנייר ההדפסה יהיה איכותי יותר, כך התוצאה תהיה עמידה ותשמור על חדות ורזולוציה לאורך זמן. יחד עם זאת, יש הרבה סוגים של נייר הדפסה ולא תמיד קל למצוא את האפשרות המתאימה.

נייר עשוי מסיבים שמקורם בתאית המופקת מעצים. הסיבים מעורבבים עם חומרים כימיים וכך מקבלים את האופי הייחודי שלהם. בנוסף, החומרים הכימיים מקנים לנייר את התכונות הבאות:

  • כושר עמידות בתנאי לחות
  • ספיגת צבע ברמות איכות משתנות
  • אפשרות לעיבוד וקיבוע ציפוי כרומו, מבריק או מט

סוגי נייר וההבדלים ביניהם

הדרך הטובה ביותר לבחור נייר הדפסה היא להכיר את המאפיינים ואת השימושים בכל סוג:

א. נייר נטול עץ – זהו נייר המכיל רק 5% עץ בלבד. כל שאר החומרים הם סינתטיים והשימוש העיקרי בו הוא לצורך ניירת משרדית וספרי קריאה.

ב. נייר כרומו – זהו נייר רגיל שעובר תהליך ציפוי וכך מקבל שכבת איטום מבריקה. השימוש העיקרי בנייר כרומו הוא עבור הדפסת פליירים, קטלוגים, ספרים בצבע וספרי מחזור. בנוסף, יש להבחין בין נייר כרומו מט לבין נייר כרומו מבריק.

ג. נייר ממוחזר – הפתרון של נייר ממוחזר מתאים למי שמציב את השמירה על איכות הסביבה בראש סדר העדיפויות. הוא מיוצר בעיקר משאריות נייר ומתאים להזמנות, כרטיסי ביקור, כריכות לספרים וכדומה.

נציגי בית דפוס דיזנגוף 10 בע"מ ישמחו לספר לכם על הבדלים נוספים בין סוגי נייר. ערבו אותנו בשלבים הראשונים של בחירת נייר הדפסה, בואו להתרשם מפרויקטים מוצלחים ותוכלו ליהנות גם ממחיר משתלם ואטרקטיבי על כל סוגי ההדפסות.

דברו איתנו