דפוס דיגיטלי לעומת דפוס מסורתי

דפוס דיגיטלי עושה שימוש במערכת ממוחשבת ומשוכללת על מנת להשיג תוצאות אופטימאליות. בנוסף, המטרה של הדפוס הדיגיטלי היא למנוע בזבוז של משאבים יקרים כמו נייר, דיו וכדומה. זו היא שיטה אשר מוכיחה את עצמה בכל סוגי ההדפסות. כיום ניתן לנצל את הדיגיטציה בבתי הדפוס לטובת הדפסה של כרטיסי ביקור, הזמנות לאירועים, מדבקות, פליירים, חוברות, ספרים, מאמרים, פנקסים ועוד.

היתרון הגדול של דפוס דיגיטלי הוא שילוב בין מהירות לאיכות. לעומת הדפוס המסורתי המיועד עבור עסקים גדולים, תעשיות כבדות ובתי הוצאות, דפוס דיגיטלי הוא מכשיר המתאים לקהל יעד צעיר ומתקדם. ראשית, העלות של הדפוס הדיגיאטלי נמוכה באופן משמעותי מהעלות של הדפוס המסורתי. שנית, ניתן להדפיס בעזרתו כמות גדולה של חומרים שונים בתוך זמן קצר.

מאפייני המהפכה של הדפוס הדיגיטלי

אפשר לציין מספר מאפיינים המדגישים את ההבדל הגדול בין הדפוס הדיגיטאלי למסורתי:

א. הרחבת קהלי היעד – כאשר עלות ההדפסה יורדת הופך השירות לזמין עבור בתי עסק ולקוחות פרטיים. תלמידים, סטודנטים, מורים, עובדים, מנהלים, עצמאיים ושכירים יכולים להיכנס בכל רגע נתון אל בית דפוס המציע דפוס דיגיטלי ולהתרשם מתוצאות מרשימות. יתרה על כך, האיכות של הדפוס הדיגיטאלי אינה נפגעת כתוצאה מהמהירות. למעשה, שימוש בנייר איכותי ובדיו עמיד הופכים את הדפוס הדיגיטאלי לאיכותי לא פחות מהדפוס המסורתי.

ב. גיוון – דפוס מסורתי מצטיין בהדפסה של טקסטים. למרות ניסיונות שיפור ושדרוג, המכונות המסורתיות אינן יכולות להתמודד עם דפוס של גוונים וצורות נייר מיוחד. לעומת זאת, הדפוס הדיגיטאלי פותח על מנת לתת מענה מדויק לצרכים מן הסוג הזה. זהו דפוס המונע הפתעות לא נעימות, חוסך המתנה מיותרת ובעיקר מוכיח עמידה בציפיות. התוצאה של הדפוס הדיגיטאלי מוכיחה את עצמה, ומעידה גם על שינויי בדרישות ובהרגלי הלקוחות.

ג. ספקטרום צבעים – הדפוס המסורתי נשען על צבעים סולידיים בלבד, לעומת דפוס דיגיטלי בו ניתן להשיג ספקטרום רחב של צבעים חדשים. בעזרת שיטת הדפוס הזו ניתן לשלב אלמנטים אישיים, לבצע עבודות גימור פרסונאליות, ולהבליט טקטסורות מסוימות בצורה סלקטיבית. הדפוס הדיגיטאלי אינו מוגבל בכמות או במידע אותם הוא מכיל.

ד. שמירה על איכות הסביבה – מבחינה סביבתית מאפשר הדפוס הדיגיטאלי שמירה על איכות הסביבה. דפוס מסורתי מבזבז נייר ודיו, אך הדיגיטציה שעוברת על תחום הדפוס מונעת זאת. תהליך הדפסה קצר ויעיל חוסך בחשמל, לא מנצל כימיקלים מזהמים, ומהווה פתרון יעיל עבור צריכה חכמה. אנשי עסקים אשר עוברים לשיטות של דפוס דיגיטלי נהנים מתדמית מתקדמת יותר, לעומת עסקים מיושנים הנשענים על דפוס מסורתי בלבד.

לסיכום, הדפוס הדיגיטלי הוא חלק ממהפכה כללית אשר עוברת על עולם הדפוס. אם בעבר היה נהוג להשתמש בשיטות מסורבלות ואיטיות, הרי שכיום ניתן להדפיס בקלות, ובמהירות מבלי לפגוע בתוצאה הסופית.

זקוקים למידע נוסף? דפוס דיזינגוף 10 בע"מ כאן לשירותכם. הנכם מוזמנים ליצור קשר ותיענו בהקדם.

דברו איתנו