מהם צבעי פנטון

ייתכן שבהקשרים שונים נחשפתם בעבר למונח צבעי פנטון. כמעט כל מעצב גרפי מכיר את המונח כבר בעל פה, וכך גם האנשים שעובדים עם וותק של שנים וניסיון בבית דפוס מכירים היטב את המונח הנ"ל. לעתים גם נתקלים במונח מקביל כמו למשל קשת הצבעים של פנטון או מניפת הצבעים של פנטון. אך למה הכוונה בדיוק ומדוע כדאי לאנשים רבים להכיר את הצבעים המיוחדים הללו? בואו ונצא למסע בעקבות חברת פנטון ההיסטורית, ונבין את ההשפעה שלה עד לימינו.

החברה שמשפיעה על הצבעים בעולם

  • הרקע של צבעי פנטון – חברת פנטון הייתה חברה קטנה שהוקמה בשנות ה60 של המאה ה20, ותפקידה הראשוני היה בעיקר לייצר כרטיסיות עם הדפסי צבעים דווקא עבור חברות הקוסמטיקה השונות – למשל לטובת לקים שונים. אולם בתוך מספר שנים בלבד, החברה שינתה את ייעודה וכיום היא עוסקת בתחום הכללי של ייצור צבעים והתאמתם לשווקים העסקיים. חברת פנטון נחשבת לחברה מובילה, בזכות מנגנון קשת הצבעים אותו פיתחה – וכל בית דפוס שמכבד את עצמו, מחזיק את המניפות הללו.
  • מהי מניפת הצבעים של פנטון? – כאמור, מוצר הדגל של חברת פנטון, היא מניפת הצבעים של החברה. מהי מניפת הצבעים? לחברת פנטון יש בעצם דרך מיוחדת לשווק את הצבעים שלה – היא מדפיסה דוגמה לכל צבע על כרטיסיה, ויוצרת מניפות של צבעים בגוונים שדומים אחד לשני (למשל מניפה של צבעים בגוון אדום, מניפה של צבעים בגוון כסוף, מניפה של צבעים בגוון כחול וכיו"ב). כך, כשאיש מקצוע בתוך בית דפוס כמו מעצב גרפי צריך לבחור צבע, והוא יודע מהו הגוון הכללי – הוא יכול להראות ללקוח את מניפת הצבעים, והלקוח יבחר במדויק את הצבע שהוא רוצה.
  • יצירת תקן בינ"ל – השינוי האדיר שחברת פנטון עשתה בעולם, הוא למעשה מען יצירת תקן בינ"ל לצבעים בשוק המסחרי. כל צבע מקבל מחברת פנטון סימון קבוע – שנפוץ במוצרי המניפה שלה ברחבי העולם. זה חשוב מאד לחברות בינ"ל שרוצות להדפיס בתוך בית דפוס פליירים, ופונות לשוק העולמי. קחו למשל את חברת פייסבוק שיש לה צבע כחול מאד מובחן – אם פייסבוק תפנה לבית דפוס בישראל או לבית דפוס ביפן – שני בתי הדפוס יוכלו לבחור בגוון הכחול המדויק של פייסבוק, בזכות מניפת הצבעים של פנטון! מדובר אם כן על שינוי חד של ממש. משתמשים כמובן בתקן הזה לטובת לא מעט מוצרי דפוס מגוונים מאד – כול לגם עיצוב גרפי מקוון.

אתם מקבלים את הצבע המדויק שבחרתם

אם אתם מעוניינים לבחור בצבע פנטון כזה או אחר, או רוצים באופן כללי להיות חשופים למניפות הצבעים המלאות של החברה – פנו לבית הדפוס של דפוס דיזינגוף 10 בע"מ.

ניתן ליצור עמנו קשר בטלפון 072-3307076 או להשאיר את פרטיכם, ונשמח לספר לכם עוד על עבודות הדפוס המיוחדות שלנו.

דברו איתנו